Перейти до основного вмісту

У Львові дослідили потреби МСП у цифрових інструментах

В рамках проєкту West Ukraine EDIH відбулася стратегічна сесія з представниками бізнесу.

Майже пів сотні львівських підприємців та представників кластерів взяли участь у зустрічі «Цифрова трансформація бізнесу: обговорення інструментів та нетворкінг». Організаторами зустрічі виступили ГО Tech StartUp School, департамент економічного розвитку Львівської міської ради, Інститут міста та проєкт GIZ «Цифрова трансформація МСП у країнах Східного партнерства».

Основною метою зустрічі стало з’ясування реальної потреби малого та середнього бізнесу у цифровізації. До обговорення долучилися Кластер видавничої діяльності та поліграфії, Львівський меблевий кластер, Львівський техкластер, Львівський кластер моди і дизайну, Західноукраїнський кластер соціальних підприємств, Львівський кластер медичного бізнесу та Rotary кластер.

У вітальному слові старший радник проєкту GIZ «Цифрова трансформація МСП у країнах Східного партнерства» Владислав Кавелін розповів про основні завдання та напрямки реалізації проєкту. За його словами, одним з головних завдань проєкту є допомога у створенні мережі Європейських цифрових інноваційних хабів в Україні. В цьому напрямку вже є певні здобутки – 15 українських консорціумів пройшли попередній відбір і готуються до подання заявок на фінансування від Європейської комісії.

«Ці хаби надаватимуть підприємствам доступ до технологій. Підприємства зможуть звернутися у хаб і протестувати конкретну технологію перед тим, як впровадити її у бізнес. Крім того, у хабі можна буде отримати знання, як ці технології використовувати, і навіть отримати інформацію, де знайти фінансування», - зазначив він.

Керівник Tech StartUp School Назар Подольчак презентував підприємцям проєкт West Ukraine EDIH.

 

 

 

 

 

 

 

 

«Головна ідея цього проєкту полягає у прискоренні цифрової трансформації України в конкретних сферах і забезпеченні малих та середніх підприємств базовим рівнем цифрової компетентності. Навчити бізнес не тільки впроваджувати цифровізацію, але і постійно підтримувати її на певному рівні. Також важливою проблемою, яку ми прагнемо розв’язати – це підвищення продуктивності».

Важливим блоком зустрічі стала стратегічна сесія, яку провів Інститут міста. Модератором виступив Андрій Пундор, керівник програми стратегія. В робочих групах визначали, які цифрові інструменти вже використовують МСП Львова, а які ще потребують тестування та впровадження.

Наступним кроком реалізації проєкту West Ukraine EDIH стане навчання бізнесу роботі з цифровими інструментами, яке пройде на базі Tech StartUp School.

Зустріч відбулася у межах проєкту міжнародної співпраці «Цифрова трансформація МСП у країнах Східного партнерства» за фінансової підтримки уряду Німеччини. Виконавчий партнер –  ГО «Tech StartUp School».